Valgusteraapiaga talvemasenduse vastu!

Valgusteraapia – tunnustatud ravimeetod talvemasenduse ja kevadväsimuse leevendamiseks. Valgusteraapia on omamoodi kunstpäike, mis mõjutab organismi bioloogilist ööpäevarütmi ning reguleerib heaolu hormooni serotoniini taset.

Väsimus, energiapuudus, meeleolu langus, unisus, suurenenud söögiisu sügisel ja talvel on sümptomid, mille leevendamisel võib saada abi valgusravist. Nimetatud sümptomite tekkimine pimedal aastaajal võib olla seotud häiretega hormoon melatoniini taseme regulatsioonis, mille tase kipub olema normist kõrgem ka päevasel ajal. Valgusravi pidurdab mõningal määral selle hormooni nõristumist päeval ning teeb olemise reipamaks. Valgusteraapia lambivalguse toimel langeb melatoniini tootmine ajus ja seetõttu vähenevad unisus ja meeleoluhäired.

Valgusravi on tõhus abimees ka selliste unehäirete puhul, mis on tingitud ajavahe sündroomist ja öövahetustes töötamisest.
Ravitoime saamiseks on soovitav võtta 1–3 nädalane kuur igapäevase valgusravi seansina ja vajadusel korrata seda 1–2 kuu pärast. Kõige paremini mõjub valgusteraapia kuur profülaktilise ravina. NB! Kuna valgus toimib silma võrkkesta kaudu, tuleks korra minuti jooksul mõne sekundi vältel otse valgusallikasse vaadata.                                   

Vastunäidustused:

  • glaukoom,
  • äge või krooniline silmapõletik,
  • silma võrkkesta haigused,
  • läätse haiguste või läätse puudumine.
  • ravimid, mis ei sobi valgusraviga (fototundlikud ravimid klorohhiin, liitium, fluoxetin jt.); tetratsükliinirea preparaadid, Daonil, Euglucon, Glibenese, Klorproman, Klorpromazin, Largactil, Melizid, Melleril, Mindiab, Neotigason, Orsanil, Rastinon, Roaccutan ja Semi-Eugluco

Valgusteraapia toimub spetsiaalsete lampidega varustatud toas, kus klient saab reguleeritaval massaaźtoolil valida endale meelepärase massaaźiprograami ning asendi. Meelt lahutab televiisor ning silmailu pakub värskelt kujundatud interjöör.

Teraapia hind 10 € / 1 kord 30 min
10 seansi hind 65 €

Kõik ravi- ja lõõgastusprotseduurid leiab siit