Uued spaateenused

MASK KÄTELE TUDRAÕLI JA ÜRTIDEGA        

Käed õlitatakse õrnalt sooja maskiga, mis sisaldab tudraõli, eeterliku õli ja ürtide (kummel, saialill ja rukkilill) segu. Mask rikastab nahka ja nahaaluskoed saavad rikkalikult toit- ja mineraalaineid ning nahale kasulikke oomega-3 ja -6 rasvhappeid.
Eeterlikest õlidest on valikus kadakaõli, sidrunheinaõli, roosipuuõli ja põldpiparmündiõli.
Hoolitsuse tulemusel elavneb kätes vereringe ("külmetavad käed") ja paraneb liigeste liikuvus. 
Hoolitsuse kestus 25 min.

MASK JALGADELE TUDRAÕLI JA ÜRTIDEGA

Hoolitsus algab desinfitseeriva ja rahustava toimega jalavanniga, mis sisaldab Surnumere soola ja kasekoore või raudrohu eeterlikku õli. Seejärel kantakse jalgadele mask, mis sisaldab tudraõli, eeterliku õli ja ürtide (kummel, saialill ja rukkilill) segu. Mask rikastab nahka ja nahaaluskoed saavad rikkalikult toit- ja mineraalaineid ning nahale kasulikke oomega-3 ja -6 rasvhappeid.
Eeterlikest õlidest on valikus kadakaõli, sidrunheinaõli, roosipuuõli ja põldpiparmündiõli.
Hoolitsuse tulemusel elavneb jalgades vereringe ("külmetavad jalad") ja paraneb liigeste liikuvus.   
Hoolitsuse kestus 35 min.

NOORENDAV SOJAVAHAGA MUDAMASK KÄTELE 
Käed õlitatakse õrnalt kanepiõli ja kummeliõite seguga. Kummeliõisikud omavad  kergelt koorivat toimet. Kätele kantakse soe mudamask sojavahaga. Hoolitsusel kasutatakse järvemuda, mis on rikkaliku mineraalainete sisaldusega ning toitainerikas. Mudal on head raviomadused. Muda tasakaalustab ja ergutab bioloogilisi protsesse, on võimas antioksüdant. See soodustab ainevahetust ning viib kehast välja kahjulikke jääkaineid, intensiivistab valkude, DNA ja RNA ainevahetust. Soe muda aitab kaasa sügavamate kudede soojenemisele ja sooja hoidmisele. Organismis tekib üldise vereringe ja ainevahetuse kiirenemine, paraneb kudede verevarustus.
Mudamask eemaldatakse 10 minuti pärast sooja veega. Sellele järgneb kerge massaaž kanepiõliga, millele on lisatud üks eeterlik õli. Eeterlikest õlidest on valikus kadakaõli, sidrunheinaõli, roosipuuõli ja põldpiparmündiõli.
Hoolitsuse kestus 30 min.

NOORENDAV SOJAVAHAGA MUDAMASK JALGADELE 
Hoolitsus algab desinfitseeriva ja rahustava toimega jalavanniga, mis sisaldab Surnumere soola ja kasekoore- või raudrohu eeterlikku õli. Jalad õlitatakse õrnalt kanepiõli ja kummeliõite seguga. Kummeliõisikud omavad  kergelt koorivat toimet. Jalgadele kantakse soe mudamask sojavahaga. Hoolitsusel kasutatakse järvemuda, mis on rikkaliku mineraalainete sisaldusega ning toitainerikas. Mudal on head raviomadused. Muda tasakaalustab ja ergutab bioloogilisi protsesse, on võimas antioksüdant. See soodustab ainevahetust ning viib kehast välja kahjulikke jääkaineid, intensiivistab valkude, DNA ja RNA ainevahetust. Soe muda aitab kaasa sügavamate kudede soojenemisele ja sooja hoidmisele. Organismis tekib üldise vereringe ja ainevahetuse kiirenemine, paraneb kudede verevarustus.
Mudamask eemaldatakse 10 minuti pärast sooja veega. Sellele järgneb kerge massaaž kanepiõliga, millele on lisatud üks eeterlik õli. Eeterlikest õlidest on valikus kadakaõli, sidrunheinaõli, roosipuuõli ja põldpiparmündiõli.
Hoolitsuse kestus 40 min.
MUDAVANN HIMAALAJA SOOLAGA   
Mudavann avaldab organismile mitmekülgset toimet. See mõjutab mehhaaniliselt ja termiliselt nahka, nahapoorid laienevad ning naha kaudu imenduvad nii mudas kui ka Himaalaja soolas sisalduvad organismile kasulikud toitained, mikroelemendid, mineraalained. Vanni mõjul paraneb keha  hapniku omastamine.
Hoolitsusel kasutatakse järvemuda, mis on rikkaliku mineraalainete sisaldusega ning toitainerikas. Mudal on head raviomadused. Muda tasakaalustab ja ergutab bioloogilisi protsesse, on võimas antioksüdant. See soodustab ainevahetust ning viib kehast välja kahjulikke jääkaineid, intensiivistub valkude, DNA ja RNA ainevahetust. Soe muda aitab kaasa sügavamate kudede soojenemisele ja sooja hoidmisele. Organismis tekib üldise vereringe ja ainevahetuse kiirenemine, paraneb kudede verevarustus.   
Himaalaja soolal on omadus viia organismist vanad soolad ja toksilised ained. Rikastab keha bioloogiliselt aktiivse ja rakkude poolt lihtsalt omastatava mineraaliga, koostises 82 erinevat mineraali, nende hulgas näiteks raud, kaalium, magneesium, naatrium, kaltsium, vask, tsink.
Hoolitsuse kestus 15 min.

Õlide toime:

Põldtuder ehk camelina sativa on ristõieliste sugukonda kuuluv õlitaim. Õli saadakse külmpressimise teel. Tudraõli sisaldab linoolhapet ja linoleenhapet, antioksüdante, tokoferoole ja karotenoide. Tudraõli on "halva"LDL-kolesterooli alandaja veres, niisutab nahka ja sisaldab rohkelt vitamiine.

Kadakaõli aitab emotsionaalse kurnatuse korral ning tugevdab närvisüsteemi. Omab organismile puhastavat toimet. Sobilik eelkõige rasusele nahale. 
           
Sidrunheinaõli on värskendava toimega, stressi vähendav. Õlil on antiseptilised omadused, mis leevendavad seenhaiguseid. Hea õli jalgade liighigistamise puhul.  

Roosipuuõli on soojendav ja närvisüsteemi tasakaalustava toimega, leevendab väsimust, stimuleerib immuunsüsteemi, ühtlasi omab nahale noorendavat mõju. 
                                                                                                                                                                                                                    
Põldpiparmündiõli on värskendava ja puhastava toimega, reguleerib keha temperatuuri, aitab peavalu ja iivelduse korral. Sisaldab mentooli, mistõttu eriti hea väsinud jalgadele. Leevendab lihase-, artriidi-, neuralgia ja reumavalude puhul. Ettevaatlik tuleb olla tundliku naha puhul.    

Kasekoore eeterlik õli on destilleeritud kasekoorest saadud tõrvast. Omab nahale rahustavat ja puhastavat toimet.   

Raudrohu eeterlik õli omab põletikuvastast toimet, langetab palavikku. On hea vereringele, veresoontele, seedimisele. Välispidiselt kasutades soodustab vere hüübimist, aitab kaasa naha seisundi paranemisele.                                                           

Kanepiõli
- kanep on vanimaid taimi, mida inimene on kasutanud ravimtaimena. Kanepiõli saadakse külmpressimise teel. Kanepiõli sisaldab rikkalikult oomega -3 ja -6 rasvhappeid, E-vitamiini ja erinevaid mineraalaineid nagu magneesium, kaalium, fosfor, väävel ja kaltsium. Kanepiõli toime nahale on toitev ja niisutav.                                                                                                                    

Kasutusel olevad ürdid:      
Kummelit kasutati juba antiikajal. Kummel omab allergiavastast, desinfitseerivat, põletikuvastast, valuvaigistavat higistama ajavat toimet, kiirendab taastumisprotsesse ja kudede paranemist. Nahale mõjub kummel rahustavalt, nahaärritusi leevendavalt, toetab naharakkude uuenemist, on põletiku vastane ja antibakteriaalne. Kummel toimib ka lihaste lõõgastajana.     

Saialillel on haavu parandav, põletikuvastane ja sapinõristust soodustav toime. Välispidiselt toimib saialill mõningate nahahaigusi põhjustavate seente ja viiruste vastaselt. Rasvalahuses kasutatuna on põhirõhk kudede taastamisel.  

Rukkilill sisaldab rikkalikult A ja C vitamiini, on hea antioksüdant. On antimikroobse toimega, parandab haavu, alandab palavikku ja ergutab seedetegevust.