Uued uuringud koostöös Pärnu Haigla ja SynLab laboriga

Röntgeniuuring
Röntgeniuuring on aastakümneid püsinud meditsiinis kõige sagedasema piltdiagnostilise uuringuna. Nimetatud uuringul kasutatakse ioniseerivat kiirgust, mis võib teatud tingimustel avaldada kahjulikku mõju inimese organismile. Röntgenkabinetis kasutatava aparatuuri režiimid on reguleeritud selliselt, et uuringu ajal viibite kiirguse mõju all võimalikult lühikest aega ja selle kahjustav toime praktiliselt puudub või on minimaalne.
Röntgenülesvõte ühes suunas,  1 piirkond 99 €
Röntgenülesvõte kahes suunas,  1 piirkond 129 €

Ultraheliuuring koos mammograafiaga
Ultraheliuuringul saadakse kujutis siseorganitest kõrgsageduslike mehhaaniliste võngete (ultraheli) hindamise teel. Uuringu tegemise ajal liigutatakse spetsiaalset andurit geeliga niisutatud nahapinnal. Ultrahelianduris tekitatud helilained panevad võnkuma kehamolekulid, kudedest tagasipeegelduvaid võnkeid analüüsitakse ultraheliaparaadi arvutiga ja saadud kujutis kuvatakse monitoriekraanile.

Ultraheliuuring koos mammograafiaga ühest rinnanäärmest 125 €

Kompuutertomograafia (KT)
KT-uuring on ioniseerivat kiirgust kasutav radioloogiline uurimismeetod, mis võimaldab inimkehast saada kihilisi ja ruumilisi kujutisi. Uuringu ajal lamate uuringulaual, mis liigub osaliselt uuringuaparaadi sisse. Uuring kestab 10-30 minutit sõltuvalt meditsiinilisest probleemist.
Kompuutertomograafia uuring koos kontrastainega võimaliku patoloogia välistamiseks, 1 piirkond  449 €

Magnetresonantstomograafia (MRT)
MRT uuringul saadakse inimkehast kujutis tugeva magnetvälja abil. Uuringu ajal ei kasutata röntgenkiirgust. Uuringu käigus peate lebama uuringulaual liikumatult 15 – 60 minutit, sõltuvalt meditsiinilisest probleemist. Masina sisemus on nagu suur tunnel ~70 cm läbimõõduga, mis on valgustatud ja mõlemast otsast avatud.
MRT uuring võimaliku patoloogia väljaselgitamiseks, 1 piirkond 325 €
MRT uuring koos kontrastainega võimaliku patoloogia väljaselgitamiseks, 1 piirkond 449 €

Täpsem info ja uuringute broneerimine arsti konsultatsiooni käigus.
Broneeri aeg arsti konsultatsiooniks: medic@spatervis.ee või tel 447 9230 (E-L 08:00-16:30, P 08:00-12:00)

Terviseriski pakett
Terviseriski pakett annab üldise ülevaate organismi seisundist ja immuunsüsteemi tugevusest.  Selgitame välja ega Teil pole mõnda varjatud terviseprobleemi - infektsiooni, põletikku, aneemiat, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust) jne. Selgub, millised on organismi raua ja D-vitamiini varud ning kas kilpnääre, maks ja neerud talitlevad normaalselt. Pakett koosneb 13 analüüsist.
Terviseriski lisapakett: 50+ naine
Üle 50 aastastele naistele mõeldud analüüsid, mis koos Terviseriski põhipaketiga aitavad täpsemalt hinnata tervislikku seisundit, avastada  hormonaalseid ja ainevahetushäireid ning põletike võimalikku esinemist või puudumist. Pakett koosneb 7 täiendavast analüüsist.
(saab osta vaid koos "Terviseriski paketiga")
Terviseriski lisapakett: 40+ mees
Üle 40-aastastele meestele mõeldud analüüsid, mis koos Terviseriski põhipaketiga aitavad paremini selgitada ainevahetushaiguste, hormonaalsete häirete, teatud kasvajate ja põletike esinemist või puudumist. Pakett koosneb 6 täiendavast analüüsist.
(saab osta vaid koos "Terviseriski paketiga")
Südame pakett
Paketis sisalduvad uuringud annavad vastuse  üldise tervisliku seisundi ja immuunsüsteemi tugevuse kohta. Uurime, ega Teil ei esine mõnda südame- ja veresoonkonnahaiguste teket mõjutavat (varjatud) terviseprobleemi – kõrget kolesteroolitaset, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust), infektsiooni, kroonilist põletikku. Pakett koosneb 11-st analüüsist.
Kõrvetiste pakett
Pakett selgitab uuringute abil välja kas Teie kõrvetised ja maovaevused viitavad mõnele tõsisemale terviseprobleemile, kas mao limaskest on terve, kas olete nakatunud Helicobacter pylori’ga ning kas Teil esineb mao üle- või alahappesust. Pakett koosneb 4 analüüsist.
Laktoosi- ja gluteenitalumatuse pakett
Analüüside abil püüame välja selgitada  kas Teie kroonilised kõhuvaevused (kõhulahtisus, seedehäired) ja kaalulangus võivad olla tingitud teraviljatalumatusest (tsöliaakiast). Kas pärast piimatoodete tarbimist tekkiv ebamugavustunne, kõhugaasid, -lahtisus ja -valu viitavad laktoositalumatusele. Kas laktoositalumatus on geneetiliselt päritud häire või on see mõne teise gastrointestinaalse haiguse (tsöliaakia, ärritatud soole sündroom, Crohni tõbi) sümptomiks. Pakett koosneb 4 analüüsist.

Täpsem info ja uuringute broneerimine arsti konsultatsiooni käigus.
Hinnakiri
Broneeri aeg arsti konsultatsiooniks: medic@spatervis.ee või tel 447 9230 (E-L 08:00-16:30, P 08:00-12:00)