Saunad

SOOME SAUN

Soome saunas on õhk kuum ja kuiv ning ruumi seinad puiduga üle löödud. Astmeline lava võimaldab reguleerida erinevate temperatuuride nautimist. Soojusallikaks on kuumad kerisekivid, millele leili viskamisega õhku lühiajaliselt niisutatakse. Loe edasi
Infrapunasaun

infrapunasaun

Infrapunakiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed. Infrapunakiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle 35 kraadi... Loe edasi 

soolasaun

Sool on rahvameditsiinis juba ammu tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine saunas mõjub nahale kooriva hooldusena. Soolasaunas hõõrutakse meresoolaga sisse kogu keha. Soolaga hõõrumine eemaldab surnud naharakud ning aitab parandada naha verevarustust. Loe edasi 
aroomisaun

AROOMISAUN

Eukalüptiaroomiga saunas küündib kuumus 70–80 kraadini. Aroom teeb hingamise kergeks – milline lõõgastus! Aroomisauna erilisus seisneb selles, et tervist tugevdatakse taimedest ja ürtidest saadud looduslike eeterlike õlide abil. Loe edasi

AURUSAUN ehk TÜRGISAUN

Türgis on aurusaun ehk hamam säilinud tuhandeid aastaid ning toonud meie kõnepruuki ka mõiste «türgi saun». Tavasaunaga sarnaselt kutsub ka aurusaun esile higistamise. Aurukraani kaudu imbub ruumi peaaegu vee keemistemperatuuril olev aur. Loe edasi
SOOME SAUN
Soome saunas on õhk kuum ja kuiv ning ruumi seinad puiduga üle löödud. Astmeline lava võimaldab reguleerida erinevate temperatuuride nautimist. Soojusallikaks on kuumad kerisekivid, millele leili viskamisega õhku lühiajaliselt niisutatakse. Temperatuur saunas tõuseb 70-95 kraadini. Sauna õige mõju tuleb esile külmade ja kuumade faaside vaheldumises – igale laval käimisele peaks järgnema jahutamine külma veega või värske õhu käes.
Soome sauna kõrge temperatuur tõstab ihutemperatuuri umbes 39°c-ni, kusjuures siseorganite temperatuur püsib 37°c lähedal. Kiireneb naha vereringlus, mis omakorda intensiivistab higistamist. Nahk ei peegelda enam soojust, vaid võtab seda vastu. Aju ja närvisüsteem reguleerivad kehatemperatuuri sellega, et suurendavad higistamist aitamaks inimese siseelundite temperatuuri normaalsena püsida. Samal ajal lõdvestuvad lihased ja langeb keha soojusakumulatsioonivõime.
Enne esimest leili on soovitatav ennast puhtaks pesta ning hiljem vaid dušši võtta, loobudes nahka kuivatavatest pesemisvahenditest. Pärast sauna võib basseini ujuma minna alles siis, kui keha on põhjalikult maha jahtunud.

INFRAPUNASAUN

Infrapunakiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed. Infrapunakiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle 35 kraadi, on higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsem. Infrapunasaun aitab organismist välja viia jääkaineid, parandab lihaste toonust ja on tõhus tselluliidi vähendaja.
Enne ja pärast infrapunasauna kasutamist tuleb juua rohkelt vedelikku.
Infrapunasaun leevendab kroonilist väsimust, lihasevalu, elavdab närvisüsteemi, suurendab potentsi, kergitab kasvuhormoonide taset ja muudab reipaks. Saunaline põletab 30minutilise seansiga üle 600 cal. Seda on rohkem kui kulub energiat sama kaua joostes.
Rasedatel soovitatakse tavalise 30 min. pikkuse seansi asemel olla saunas 2-6 minutit, et loote vedeliku temperatuur ei tõuseks üle normi. Lapseootuse ajal soovitame infrapunasauna asemel lõõgastuda näiteks soolasaunas.

SOOLASAUN

Sool on rahvameditsiinis juba ammu tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine saunas mõjub nahale kooriva hooldusena. Soolasaunas hõõrutakse meresoolaga sisse kogu keha. Soolaga hõõrumine eemaldab surnud naharakud ning aitab parandada naha verevarustust. Nahapoorid avanevad, naha veresooned laienevad ning naha ainevahetus intensiivistub. Saunast väljudes tundub teie nahk tõeliselt siidisena. Soolase õhu sissehingamine mõjub aga profülaktilise hooldusena hingamisteedele. Sauna temperatuur on 55 kraadi ja soovitatav saunas vibimise aeg kuni 30 minutit.
Pärast saunakülastust palume Teil kindlasti oma nahk duši all soolast puhastada.
Soolasauna ei soovitata nahavigastuste korral.

AROOMISAUN

Eukalüptiaroomiga saunas küündib kuumus 70–80 kraadini. Aroom teeb hingamise kergeks – milline lõõgastus! Aroomisauna erilisus seisneb selles, et tervist tugevdatakse taimedest ja ürtidest saadud looduslike eeterlike õlide abil. Lõhna sissehingamisel töötleb neid aju piirkond, mis kontrollib emotsioone. Samuti imendub aroom saunalise naha kaudu verre, avaldades füsioloogilist mõju. Aroom tõstab tuju, aitab leevendada haigusi ja lõõgastab, ainevahetus ja immuunsüsteem ergastuvad, saun toidab nahka ja vabastab pingetest, lõdvestab hingamisteid.

AURUSAUN ehk TÜRGISAUN

Türgis on aurusaun ehk hamam säilinud tuhandeid aastaid ning toonud meie kõnepruuki ka mõiste «türgi saun».
Tavasaunaga sarnaselt kutsub ka aurusaun esile higistamise. Aurukraani kaudu imbub ruumi peaaegu vee keemistemperatuuril olev aur. Aurusauna mõju on suurim temperatuuride vahemikus 43…46 ºC ja kindlasti üle 100%se suhtelise õhuniiskuse juures. Sellepärast ollaksegi aurusaunas pidevalt sooja udupilve sees.
Tänu suurele niiskuse sisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus terviseparandaja selliste hädade korral nagu bronhiaalastma, bronhiit, ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus, mitteakuutsed reumaatilised vaevused ning liigeste piiratud liikumine või liigesevalud. Tugiprotseduurina on aurusaun kasulik ka inimestele, kellel on unehäired, häiritud naha verevarustus, kuiv ja pragunenud nahk, lihaspinged ja tundlikkus äkiliste temperatuurimuutuste suhtes.
Naha aurutamine aitab vabaneda igapäevastest pingetest, lõdvestuda ning taastuda. Parandab üldist kehalist ja vaimset heaolu ning aitab koguda uut jõudu. Niiske kuumus stimuleerib hästi nahaaluste veresoonte verevarustust ja puhastab intensiivselt nahka. Avanevad naha poorid, eemalduvad surnud naharakud ja mustus ning nahk muutub pehmeks, puhtaks ja siidiselt siledaks.