Uuringud

 Dermtest  Podomeetria  Terviseriski pakett  Tervisekontroll mehele  Naise tervise- ja ilupakett   Südame pakett  Kõrvetiste pakett  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse pakett   Maksapakett Kilpnäärmepakett Putukamürkide allergia pakett Toiduallergia pakett Tolmuallergiate pakett Puukborrelioosi pakett  Tervisesportlase pakett

Hinnakirja leiate siit

Raviprotseduure, spaalõõgastusi ja iluteenuseid saate broneerida siin või e-postil: medic@spatervis.eePodomeetria

Ainulaadse arvutipõhise podomeetrilise süsteemi abil saadav jalalaba ekspresshinnang aitab valida sobivad ortopeedilised sisetallad, mis:

 • kindlustavad käimise ja seismise mugavuse
 • loovad optimaalsed tingimused jalalaba funktsioneerimiseks
 • hoiavad ära jalalaba deformatsiooni edasiarenemise
 • võimaldavad kanda jalatseid probleemideta

NÄIDUSTUSED

 • valud kannas
 • hallux valgus
 • lampjalgsus
 • valud pöias

Dermtest

Tervis ravispaahotell pakub koostöös Dermtestiga teledermatoskoopia teenust, mille tulemusena on võimalik uurida sünnimärkide ja nahamoodustiste ohutust. Uuring aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid nahal.

Dermtest teenus on vajalik:

 • kui Su nahal esineb kasvav ja muutuv sünnimärk (suurenev, veritsev, sügelev, värvi muutev);
 • kui Su nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmendilaike;
 • kui Su lähisugulastel on esinenud melanoom või mittemelanoomne nahavähk;
 • kui Sul on üksik kahtlane asümmeetriline ja teistest tumedam sünnimärk

 

Uuringud koostöös Synlab laboriga

Terviseriski pakett

Terviseriski pakett annab üldise ülevaate organismi seisundist ja immuunsüsteemi tugevusest.  Selgitame välja ega Teil pole mõnda varjatud terviseprobleemi - infektsiooni, põletikku, aneemiat, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust) jne. Selgub, millised on organismi raua ja D-vitamiini varud ning kas kilpnääre, maks ja neerud talitlevad normaalselt. Pakett koosneb 16 analüüsist.
Teostatakse järgmised analüüsid: hemogramm, CRP, ferritiin, glükoos, glükohemoglobiin, alaniini aminotransferaas, kreatiniin, TSH, kolesterool, LDL kolesterool, HDL kolesterool, triglütseriidid, vitamiin D, uurea, B12, kusihape.

Tervisekontroll mehele

Soovitatav tervisekontrolliks 35+ vanuses mehele. Pakett koosneb 19 analüüsist.
Teostatakse järgmised analüüsid: hemogramm, CRP, ferritiin, glükoos, glükohemoglobiin, alaniini aminotransferaas, kreatiniin, TSH, kolesterool, LDL kolesterool, HDL kolesterool, triglütseriidid, vitamiin D, B12, kusihape, PSA, testosteroon, folaat, GGT.

Naise tervise- ja ilupakett

Soovitatav tervisekontrolliks 30+ vanuses naisele. Pakett koosneb 14 analüüsist.
Teostatakse järgmised analüüsid: hemogramm, TSH, CRP, vitamiin D, B12, folaat, kaltsium, koeensüüm Q10, magneesium, fosfor, kaalium, naatrium, tsink, ferritiin.

Südame pakett

Paketis sisalduvad uuringud annavad vastuse  üldise tervisliku seisundi ja immuunsüsteemi tugevuse kohta. Uurime, ega Teil ei esine mõnda südame- ja veresoonkonnahaiguste teket mõjutavat (varjatud) terviseprobleemi – kõrget kolesteroolitaset, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust), infektsiooni, kroonilist põletikku. Pakett koosneb 11-st analüüsist.

Kõrvetiste pakett

Pakett selgitab uuringute abil välja kas Teie kõrvetised ja maovaevused viitavad mõnele tõsisemale terviseprobleemile, kas mao limaskest on terve, kas olete nakatunud Helicobacter pylori’ga ning kas Teil esineb mao üle- või alahappesust. Pakett koosneb 4 analüüsist.

Laktoosi- ja gluteenitalumatuse pakett

Analüüside abil püüame välja selgitada  kas Teie kroonilised kõhuvaevused (kõhulahtisus, seedehäired) ja kaalulangus võivad olla tingitud teraviljatalumatusest (tsöliaakiast). Kas pärast piimatoodete tarbimist tekkiv ebamugavustunne, kõhugaasid, -lahtisus ja -valu viitavad laktoositalumatusele. Kas laktoositalumatus on geneetiliselt päritud häire või on see mõne teise gastrointestinaalse haiguse (tsöliaakia, ärritatud soole sündroom, Crohni tõbi) sümptomiks. Pakett koosneb 4 analüüsist.

Maksa pakett

Pakett selgitab uuringute kaudu välja, kas isutus, iiveldus, oksendamine, üldine halb enesetunne ja nõrkustunne võivad olla tingitud maksakahjustustest või kas ravimid, mida olete tarvitanud, võivad olla kahjustanud teie maksa. Kas naha sügelus ja kollasus võivad olla tingitud maksakohe kahjustusest või viirushepatiidist B või C? Maksahaigused on tingitud kolmest peamisest riskitegurist: alkohol, rasvumine ja viirushepatiit. Pakett on soovituslik regulaarselt maksafunktsiooni hindamiseks, maksakahjustuse võimaluse korral (nt maksa kahjustada võivate ravimite tarvitamise korral) või maksahaiguse-kahjustuse viitavate sümptomite olemasolul.

Kilpnäärme pakett

Paketis sisalduvad analüüsid võimaldavad hinnata kilpnäärme talitust ning aitavad leida põhjuseid käte värisemisele, pidevale väsimusele, kõhukinnisusele, juuste väljalangemisele, sagedasele higistamisele ja kehakaalu põhjendamatule tõusule või langusele. Kilpnäärmepakett on oluline last planeerivale perele hindamaks rasestumise võimalikkust ja raseduse katkemise ohtu kilpnäärme tegevuse tõttu. Paketti kuuluvad 3 erinevat kilpnäärme tööd hindavat analüüsi.

Putukamürkide allergia pakett

Enamus inimesi saab vähemalt korra elus mesilase või herilase käest nõelata.  Putukamürkide allergia pakett võimaldab tuvastada organismi soodumust toota antikehi herilase ja mesilase mürgi vastu, sisaldades mürgi koostisesse kuuluvate valkude vastaste IgE antikehade analüüsi.

Toiduallergia pakett

Toiduallergeene hindav pakett võimaldab tuvastada organismi soodumust ülitundlikkusele nende toiduainete suhtes: paketis on esindatud 7 põhilist toiduainet, mis toiduallergiat põhjustavad: munavalge, piim, nisu, kala, maapähkel, sojauba, krevett (koorikloomad).

Tolmuallergiate pakett

Sisse hingatavaid allergeene hindav analüüsikompleks võimaldab tuvastada organismi soodumust ülitundlikkusele nende allergeenide suhtes. Paketis on esindatud 6 kõige levinumat sisse hingatavat allergeeni: 3 õietolmu (kase, timuti ja puju õietolm), kodutolmulest, 2 kodulooma allergeenid (kassi ja koera kõõm).

Puukborrelioosi pakett

Pakett võimaldab kindlaks teha puukborrelioosile viitavate antikehade esinemist või mitteesinemist inimkehas. Paketti kuulub borreliavastaste IgM ja IgG antikehade sõeluuring, esmaste positiivsete leidude kinnitamine spetsiifilisemate immunoblot testidega ning antikehade leidumisel laboriarsti kirjalik kommentaar.

Tervisesportlase pakett

Tervisesportlase pakett annab ülevaate üldisest tervislikust seisundist. Annab vastuse füüsilise koormuse mõjust organismile, sealhulgas südamele ja neerutalitlusele. Aitab tuvastada ega organismis pole mõnda varjatud terviseprobleemi. Näitab, kas energiavarud on organismis piisavad. Annab teadmise treeningkoormuse mõjust organismile. Selgitab välja, millised on organismi mineraalainete ja D-vitamiini varud. Pakett koosneb 12 analüüsist.