Uuringud

Luutiheduse mõõtmine  Dermtest  Podomeetria  Röntgeniuuring  Ultraheliuuring  Kompuutertomograafia (KT)  Magnetresonantstomograafia (MRT)  Terviseriski pakett  Terviseriski lisapakett: 50+ naine  Terviseriski lisapakett: 40+ mees  Südame pakett  Kõrvetiste pakett  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse pakett   Maksapakett Kilpnäärmepakett Putukamürkide allergia pakett Toiduallergia pakett Tolmuallergiate pakett Puukborrelioosi pakett

 

Podomeetria

Ainulaadse arvutipõhise podomeetrilise süsteemi abil saadav jalalaba ekspresshinnang aitab valida sobivad ortopeedilised sisetallad, mis:

 • kindlustavad käimise ja seismise mugavuse
 • loovad optimaalsed tingimused jalalaba funktsioneerimiseks
 • hoiavad ära jalalaba deformatsiooni edasiarenemise
 • võimaldavad kanda jalatseid probleemideta

NÄIDUSTUSED

 • valud kannas
 • hallux valgus
 • lampjalgsus
 • valud pöias

Luutiheduse mõõtmine ehk osteoporoosi uuring

Osteoporoos ehk luuhõrenemine on skeleti haigus, mille puhul väheneb luu mass ja häirub luu struktuur. Luud muutuvad hapraks ning murduvad kergesti. Osteoporoos ise ei põhjusta kaebusi, haiguse esimeseks sümptomiks võib olla luumurd, kõige sagedamini reieluus, randmeluudes või selgroolülides. Osteoporoos on tõsine haigus, mis ravita jäädes võib luumurru tõttu lõppeda kõrvalabist sõltuvaks jäämisega.

Luutiheduse mõõtmine ultrahelil põhineva aparaadiga on lihtne uuring, mille abil on võimalik luuhõrenemise varajane avastamine. Ultraheliaparaadiga mõõdetakse luutihedust kandluust - see on patsiendile mugav, ohutu, valutu ja kiire uuring. Selle uuringu alusel saab patsienti suunata täiendavatele uuringutele (röntgenkiirgusel põhinev luudensitomeetria) täpsemaks diagnoosimiseks ning õigeaegse ravi alustamiseks.

Luutiheduse mõõtmine on näidustatud:

 • Üle 50 a vanused naised;
 • Luumurrud on olnud minimaalse trauma tagajärjel või korduvalt;
 • Kehapikkuse vähenemine üle 5 cm  või küürselgsuse kujunemisel;
 • Reumaatilisi liigeshaigusi, maksa-, neeru- või kopsuhaigusi põdevad inimesed;
 • Glükokortikoid hormoonravi saavad inimesed;
 • Elustiili riskigrupi inimesed - suitsetamine, alkoholi liigtarbimine, kohvisõltuvus ning väheliikuvad inimesed.

Dermtest

Tervis ravispaahotell pakub koostöös Dermtestiga teledermatoskoopia teenust, mille tulemusena on võimalik uurida sünnimärkide ja nahamoodustiste ohutust. Uuring aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid nahal.

Dermtest teenus on vajalik:

 • kui Su nahal esineb kasvav ja muutuv sünnimärk (suurenev, veritsev, sügelev, värvi muutev);
 • kui Su nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmendilaike;
 • kui Su lähisugulastel on esinenud melanoom või mittemelanoomne nahavähk;
 • kui Sul on üksik kahtlane asümmeetriline ja teistest tumedam sünnimärk.

Uuringud koostöös Pärnu Haiglaga

Röntgeniuuring

Röntgeniuuring on aastakümneid püsinud meditsiinis kõige sagedasema piltdiagnostilise uuringuna. Nimetatud uuringul kasutatakse ioniseerivat kiirgust, mis võib teatud tingimustel avaldada kahjulikku mõju inimese organismile. Röntgenkabinetis kasutatava aparatuuri režiimid on reguleeritud selliselt, et uuringu ajal viibite kiirguse mõju all võimalikult lühikest aega ja selle kahjustav toime praktiliselt puudub või on minimaalne.

Ultraheliuuring koos mammograafiaga

Ultraheliuuringul saadakse kujutis siseorganitest kõrgsageduslike mehhaaniliste võngete (ultraheli) hindamise teel. Uuringu tegemise ajal liigutatakse spetsiaalset andurit geeliga niisutatud nahapinnal. Ultrahelianduris tekitatud helilained panevad võnkuma kehamolekulid, kudedest tagasipeegelduvaid võnkeid analüüsitakse ultraheliaparaadi arvutiga ja saadud kujutis kuvatakse monitoriekraanile.

Kompuutertomograafia (KT)

KT-uuring on ioniseerivat kiirgust kasutav radioloogiline uurimismeetod, mis võimaldab inimkehast saada kihilisi ja ruumilisi kujutisi. Uuringu ajal lamate uuringulaual, mis liigub osaliselt uuringuaparaadi sisse. Uuring kestab 10-30 minutit sõltuvalt meditsiinilisest probleemist.

Magnetresonantstomograafia (MRT)

MRT uuringul saadakse inimkehast kujutis tugeva magnetvälja abil. Uuringu ajal ei kasutata röntgenkiirgust. Uuringu käigus peate lebama uuringulaual liikumatult 15 – 60 minutit, sõltuvalt meditsiinilisest probleemist. Masina sisemus on nagu suur tunnel ~70 cm läbimõõduga, mis on valgustatud ja mõlemast otsast avatud.


Uuringud koostöös Synlab laboriga

Terviseriski pakett

Terviseriski pakett annab üldise ülevaate organismi seisundist ja immuunsüsteemi tugevusest.  Selgitame välja ega Teil pole mõnda varjatud terviseprobleemi - infektsiooni, põletikku, aneemiat, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust) jne. Selgub, millised on organismi raua ja D-vitamiini varud ning kas kilpnääre, maks ja neerud talitlevad normaalselt. Pakett koosneb 13 analüüsist.

Terviseriski lisapakett: 50+ naine

Üle 50 aastastele naistele mõeldud analüüsid, mis koos Terviseriski põhipaketiga aitavad täpsemalt hinnata tervislikku seisundit, avastada  hormonaalseid ja ainevahetushäireid ning põletike võimalikku esinemist või puudumist. Pakett koosneb 7 täiendavast analüüsist.

Terviseriski lisapakett: 40+ mees

Üle 40-aastastele meestele mõeldud analüüsid, mis koos Terviseriski põhipaketiga aitavad paremini selgitada ainevahetushaiguste, hormonaalsete häirete, teatud kasvajate ja põletike esinemist või puudumist. Pakett koosneb 6 täiendavast analüüsist.

Südame pakett

Paketis sisalduvad uuringud annavad vastuse  üldise tervisliku seisundi ja immuunsüsteemi tugevuse kohta. Uurime, ega Teil ei esine mõnda südame- ja veresoonkonnahaiguste teket mõjutavat (varjatud) terviseprobleemi – kõrget kolesteroolitaset, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret (nt suhkruhaigust), infektsiooni, kroonilist põletikku. Pakett koosneb 11-st analüüsist.

Kõrvetiste pakett

Pakett selgitab uuringute abil välja kas Teie kõrvetised ja maovaevused viitavad mõnele tõsisemale terviseprobleemile, kas mao limaskest on terve, kas olete nakatunud Helicobacter pylori’ga ning kas Teil esineb mao üle- või alahappesust. Pakett koosneb 4 analüüsist.

Laktoosi- ja gluteenitalumatuse pakett

Analüüside abil püüame välja selgitada  kas Teie kroonilised kõhuvaevused (kõhulahtisus, seedehäired) ja kaalulangus võivad olla tingitud teraviljatalumatusest (tsöliaakiast). Kas pärast piimatoodete tarbimist tekkiv ebamugavustunne, kõhugaasid, -lahtisus ja -valu viitavad laktoositalumatusele. Kas laktoositalumatus on geneetiliselt päritud häire või on see mõne teise gastrointestinaalse haiguse (tsöliaakia, ärritatud soole sündroom, Crohni tõbi) sümptomiks. Pakett koosneb 4 analüüsist.

Maksa pakett

Pakett selgitab uuringute kaudu välja, kas isutus, iiveldus, oksendamine, üldine halb enesetunne ja nõrkustunne võivad olla tingitud maksakahjustustest või kas ravimid, mida olete tarvitanud, võivad olla kahjustanud teie maksa. Kas naha sügelus ja kollasus võivad olla tingitud maksakohe kahjustusest või viirushepatiidist B või C? Maksahaigused on tingitud kolmest peamisest riskitegurist: alkohol, rasvumine ja viirushepatiit. Pakett on soovituslik regulaarselt maksafunktsiooni hindamiseks, maksakahjustuse võimaluse korral (nt maksa kahjustada võivate ravimite tarvitamise korral) või maksahaiguse-kahjustuse viitavate sümptomite olemasolul.

Kilpnäärme pakett

Paketis sisalduvad analüüsid võimaldavad hinnata kilpnäärme talitust ning aitavad leida põhjuseid käte värisemisele, pidevale väsimusele, kõhukinnisusele, juuste väljalangemisele, sagedasele higistamisele ja kehakaalu põhjendamatule tõusule või langusele. Kilpnäärmepakett on oluline last planeerivale perele hindamaks rasestumise võimalikkust ja raseduse katkemise ohtu kilpnäärme tegevuse tõttu. Paketti kuuluvad 3 erinevat kilpnäärme tööd hindavat analüüsi.

Putukamürkide allergia pakett

Enamus inimesi saab vähemalt korra elus mesilase või herilase käest nõelata.  Putukamürkide allergia pakett võimaldab tuvastada organismi soodumust toota antikehi herilase ja mesilase mürgi vastu, sisaldades mürgi koostisesse kuuluvate valkude vastaste IgE antikehade analüüsi.

Toiduallergia pakett

Toiduallergeene hindav pakett võimaldab tuvastada organismi soodumust ülitundlikkusele nende toiduainete suhtes: paketis on esindatud 7 põhilist toiduainet, mis toiduallergiat põhjustavad: munavalge, piim, nisu, kala, maapähkel, sojauba, krevett (koorikloomad).

Tolmuallergiate pakett

Sisse hingatavaid allergeene hindav analüüsikompleks võimaldab tuvastada organismi soodumust ülitundlikkusele nende allergeenide suhtes. Paketis on esindatud 6 kõige levinumat sisse hingatavat allergeeni: 3 õietolmu (kase, timuti ja puju õietolm), kodutolmulest, 2 kodulooma allergeenid (kassi ja koera kõõm).

Puukborrelioosi pakett

Pakett võimaldab kindlaks teha puukborrelioosile viitavate antikehade esinemist või mitteesinemist inimkehas. Paketti kuulub borreliavastaste IgM ja IgG antikehade sõeluuring, esmaste positiivsete leidude kinnitamine spetsiifilisemate immunoblot testidega ning antikehade leidumisel laboriarsti kirjalik kommentaar.